+370 444 602 31 saulutetelsiai@gmail.com

TARPTAUTINIAI PROJEKTAI

2022-2023 metais

 

 

 

 

 

Projekte dalyvauja 6 – 7 m. vaikai.

Tarptautinis projektas „Pasakyk pasauliui labas“ („Say hello“) – puiki galimybė pažinti save, savo kraštą, kitas kultūras; bendrauti, išbandyti naują bendravimo formą – internetiniu ryšiu.

Projektas, kai skirtingų šalių vaikai internete bendrauja per socialinių programų tinklą.  Projekto trukmė 6 mėnesiai, video konferencijos vyks vieną kartą per mėnesį, tačiau projektas integruojamas į visą ugdymo programą ir veiklos grupėje vykdomos nuolat, įtraukiant ir tėvų bendruomenę. Video konferencijų metu  vaikai galės pamatyti kaip gyvena vaikai kitoje šalyje, liečiamo ekrano pagalba sudaryti virtualų pojūtį pajausti kitus vaikus, liesti delniukais kitų šalių vaikų delniukus, perduodant bendrystės pojūtį;  apkabinat ekraną suteikti laisvę būti „apkabint“ ir kitam vaikučiui, anapus ekrano. Ugdytiniai mokysis kartu su Slovėnijos vaikais kalbinių skirtumų – elementariems žodžiams suvokti, atrasti skirtumus tarmės, rašymo – mama, aš, vardas draugas ir t.t. Mokytis ir anglų kalbos pradmenų, klausytis ir gilintis kaip skiriasi mūsų ir kitų šalių kalbos, muzika, žaidimai, veiklos grupėse. Esmė – parodyti vaikams, kad mes esame ne tik panašūs, bet ir skirtingi. Visas projektas vykdomas pagal 5 pirštų programą, atitinkamomis temomis.

Projektas plėtojamas įgyvendinant „Penkių pirštų“ programą. Ją sudaro penkios temos, tokia seka: „Aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Tobuliname ir anglų kalbą, tačiau be suaugusiųjų komandinio darbo, t. y., be socialinės  pedagogės LINOS pagalbos, bendrauti anglų kalba – būtų keblu.

“Peliukų” grupės vaikai, dalyvauja tarptautinio SAY HELLO projekto veiklose:

Mokyklų pažangos skatinimo  projekto ataskaita 2022 gruodis

Emocinė sveikata – mentalinio ir fizinio kūno darna 

Psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 5 žmonių turi psichikos problemų. Dauguma iš mūsų pažįstame žmogų, turintį tokių problemų. Tokie žmonės dažnai kenčia tyliai ir yra vieniši. Ką daryti, kad psichikos sveikata būtų gera?

Mes visi skirtingi, todėl kiekvienas geriau žinome, kas mums padeda atsipalaiduoti, kai mes esame stresinėje būsenoje, patiriame krizę ar kai jaučiamės nelaimingi. Kai kurie žmonės klauso muzikos, kiti sportuoja. Svarbu taisyklinga mityba ir artimas žmogus, kuriam galite išsipasakoti. O kas jei išbandėme visus šiuos metodus, o mums nepagerėjo? Jei tai nepadeda, tai gali reikšti, kad reikia profesionalo pagalbos, tačiau gali padėti ir naujai išbandyti ir išmokti relaksacijos būdai bei paprasti metodai juos panaudoti kasdieniniame gyvenime.

Praėjusiais metais visa mokyklos bendruomenė taip pat turėjo galimybę išbandyti praktikas, padedadenačias atsipalaiduoti: piešimas ant vandens “Ebru”, piešimas “dešiniuoju smegenų pusruturliu, “Gyvenimo” koliažo gaminimas, asmeninės sėkmės mandalos kūrimas, ir dar daug kitokių praktikų.

Projekto “Emocinė sveikata – mentalinio ir fizinio kūno darna ” išgyventos akimirkos

RESPUBLIKINIAI PROJEKTAI

2021 rugsėjo 15-30d. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų virtualus STEAM kūrybinis proejktas “Daug grybų aš miške radau” – mokytoja Ilona ir 4 gr.”Žvirbliukai”

2021 rugsėjo 30 – 2022 gegužės 15 Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis meninis projektas “Saulė, Saulelė, Saulužė” – projekto iniciatorė ir koordianatorė meninio ugdymo mokytoja Jolanta. Projekto nuostatus rasite čia   . Projekto veiklą galima stebėti čia

LOPŠELIO DARŽELIO PROJEKTAI

Renginių kalendorius
2021 rugsėjo 9d. – Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų sporto žaidynės “Sukurti judėti – 2021”
2021 rugsėjo 16-22 – Europos judumo savaitės veiklos :

  • Švarus oras – sveikas vaikas
  • Aš judu Masčio ežero krantu
  • Einu sveikatos pažinimo taku
  • Paspirtuką aš turiu, lenktyniauju su draugu
  • Judėk linksmai – jauskis gerai

2021 rugsėjo 28 – “Gelbėkit vaikus“ aštuntasis „Solidarumo bėgimas“.
2021 rugsėjo 29 – Pažintinė mokomoji išvyka – Pažintiniu Germanto taku.  6 priešmokyklinės grupės “Peliukai” vaikai ir mokytoja Jolanata
2021 spalio 1 – Pažintinė mokomoji išvyka – Pažintiniu Germanto taku.  3 priešmokyklinės grupės “Žemaitukai” vaikai ir mokytoja Vaida

 

Close Menu