+370 444 602 31 saulutetelsiai@gmail.com

Emocinis ugdymas ,,Kimochi” Kauno lopšelis-darželis "Dobilėlis"

SOCIALINIS-EMOCINIS UGDYMAS 

“Gudručių“ grupės vaikai jau keli metai susipažįsta su Kimochis šeima. Tai integruojama socialinių-emocinių įgūdžių ugdymo programa, pritaikyta darbui su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Padėdami įgyti žinių, įgūdžių, kurie reikalingi, kad vaikai galėtų suprasti ir valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, kurti tvirtus santykius, konstruktyviai spręsti keblias problemas,  kursime tarpusavio santykius, lavinančius  emocinį intelektą.

Kimočiai yra tikrai puikus būdas mokyti vaikus apie jų jausmus: mokyti vaikus juos įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. Kimočiai padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filmuke ir pan. Kimočiai moko savikontrolės, apie tinkamai parinktą balso toną, apie kūno kalbą, apie tinkamai parinktus žodžius (gražius žodelius:));  kad linksma yra tada, kai linksma visiems (dėl to reikia taip elgtis, kad būtų linksma visiems); kad drąsa yra, kai bijai, tačiau pasielgi teisingai;  kad visi galime užsiauginti sparnus; moko didžiuotis savimi ir kitais…ach, daug ko moko tie žavieji Kimočiai, kuriais aš susižavėjau pirmą kartą kai juos pamačiau!

Socialinio – emocinio ugdymo užsiėmimai organizuojami kiekvienoje amžiaus grupėje.

  • Kimochis užsiėmimai organizuojami tris kartus per savaitę po 10–15 minučių.
  • Kimochis programa skirta:
    • ugdyti Emocinį intelektą;
    • skatinti pozityvų elgesį;
    • lavinti bendradarbiavimo įgūdžius;
    • lavinti vaiko charakterį.

Štai keletas filmukų apie Kimočius:

httpv://www.youtube.com/watch?v=4dycRR4rjXg&feature=related 
httpv://www.youtube.com/watch?v=qaj95y9F_Og&feature=related
httpv://www.youtube.com/watch?v=MXqalRKrf60&feature=player_embedded
httpv://www.youtube.com/watch?v=dzb2tdS0WVM&feature=related

Linkime nebijoti parodyti savo jausmų, nes juk iš esmės viskas, V-I-S-K-A-S mūsų gyvenime yra nuspalvinta emocijų, todėl tiesiog negarbinga šią mūsų esaties dalį ignoruoti!

VISI JAUSMAI YRA GERI. ESMĖ TA, KAIP MES PASIRENKAME ELGTIS, KAI JAUČIAME VIENA AR KITA.

/2020-10-16/
Rytmetyje “Drugelis ieško draugo”

/2020-09-23/

Telšių lopšelio – darželio ,,Saulutė“, ikimokyklinio ugdymo grupė ,,Gudručiai“ išsiruošė į pažintinę kelionę prie Germanto ežero. Smagu vaikams buvo keliauti net autobusu su keliautojų kuprinėmis. Gėrėjomės rudenine gamta, ežero grožiu, gaiviu ir neišsenkančiu miško šaltiniu. Stiprybės sėmėmės apkabindami galingus medžius. Keliavome pažintiniu taku, domėjomės miške įrengtomis stotelėmis, tyrinėjome vabaliukus, ieškojome grybų. Nuotaiką kėlė ir daug džiugių emocijų suteikė supynės ir labirintas. O miške užkandžiavome prie ramaus ežero ir dalinomės maloniais įspūdžiais, neužmiršdami pavaišinti ir šalia esantį draugą. Mažose galvelėse dar ilgai išliks malonūs įspūdžiai iš kelionės su draugais. Dėkojame tėveliams už supratimą paruošiant vaikus į išvyką.

 

/2020-09-16/

Gudručiai dalyvauja „Solidarumo bėgimas“ akcijoje ,kurią inicijuoja tarptautinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ .
Be galo džiaugiamės. Bėgimas jau tapo tradicija, tad didžiuojamės ir džiaugiamės, kad ne vienerius metus bėgimą už vaikus globoja buvusi LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Švietimo ir mokslo ministerija, Ukrainos ambasada Lietuvoje. Tokią saulėtą, rudens dieną vaikai ir pedagogai buvo apdovanoti atsiminimo raštais ir padėkomis.
Close Menu